Frez czołowe do planowania WSX445 został zaprojektowany tak, by zapewniał jednakową wydajność w obróbce stali, żeliwa i stali nierdzewnej, jak również stopów niklu i tytanu.

Frez WSX445 korzysta z najnowszej technologii MIRACLE SIGMA oraz wykorzystuje płytki wieloostrzowe z zaawansowanych materiałów tnących, o nowych geometriach i powłokach. W porównaniu do konwencjonalnych frezów we frezie WSX445 zastosowano unikalną wkładkę dwustronną - a nie typowo używaną płytkę jednostronną. Oznacza to, że każda płytka posiada 8 w pełni funkcjonalnych krawędzi tnących - przy możliwości doboru różnych łamaczy wiórów. Takie inteligentne połączenie to gwarancja korzystnego ekonomicznie procesu produkcji i dodatkowych korzyści dla użytkowników - bez strat w jakości wykończenia powierzchni i przy zachowaniu gładkości obróbki przy wysokiej wydajności.

Innowacyjna geometria płytki

Opór skrawania (N)

Opór skrawania

Dodatnia geometria płytek Double Z w nowej serii WSX wynosi technologię skrawania na nowy poziom użytkowości. Niski opór skrawania uzyskany dzięki tej geometrii sprawia, że WSX nadaje się idealnie do wszystkich rodzajów maszyn — od urządzeń niskiej mocy po maszyny przeznaczone do najcięższych zadań. Ten poziom oporu skrawania jest zwykle przypisywany konwencjonalnym jednostronnym płytkom dodatnim i pozwala użytkownikom końcowym zwiększyć zakres zastosowań maszyny. Nowe profilowane płytki klasy G, SNMU i SNGU, wykorzystywane we frezie WSX mają wszelkie właściwości pojedynczej wkładki o geometrii dodatniej, a do tego, co ważne, posiadają zalety płytek wieloostrzowych dwustronnych, takie jak niższe koszty i 8 ostrzy skrawających.

Zaciskane na miejscu ostrze skrawające wkładek z geometrią Double Z ustawia się pod dodatnim osiowym kątem natarcia 26º. W ten sposób uzyskuje się idealne rozwiązanie łączące zalety silnego i ostrego ostrza z dwustronną konstrukcją płytek. Dzięki temu możliwe jest też uzyskanie 5-milimetrowej głębokości skrawania.

Niezawodność

Obecnie klienci oczekują narzędzi działających w sposób przewidywalny i bezpieczny, a seria głowic do planowania WSX spełnia te kryteria dzięki silnemu zaciskowi płytki i mechanizmowi Anti-Fly zapobiegającemu wypadaniu płytek.

Frezy poniżej Ø160 posiadają także w standardzie otwory chłodzące służące do skutecznego usuwania wiórów i chłodzenia, co dodatkowo zwiększa niezawodność procesu.

Szeroki zakres zastosowania

Seria WSX obejmuje wszechstronny asortyment płytek różnej klasy do bardzo szerokiego zakresu zastosowań materiałowych, od stali i stali nierdzewnej aż po żeliwo, nadstopy i stal hartowaną. Najnowsza technologia TOUGH-Σ zastosowana w nowej linii powłok płytkowych MP zapewnia większą odporność na zużycie i wysokie temperatury oraz niski współczynnik tarcia, co stanowi kolejny krok na drodze do ostatecznego celu, jakim jest całkowita niezawodność procesu.

Płytki są wyposażone w szereg łamaczy wiórów specjalnie zaprojektowanych do spełniania wymogów różnego rodzaju zastosowań. Łamacz L ma dodatnią powierzchnię styku zapewniającą lżejsze skrawanie i mniejszy opór. Łamacz M jest przystosowany do zastosowań ogólnych, natomiast łamacz R o wzmocnionym ostrzu nadaje się do skrawania w warunkach obniżonej stabilności. Seria WSX obejmuje także geometrię płytki dogładzającej do gładszego wykańczania powierzchni.