Niezależnie od zastosowania wybór przecinarki taśmowej to proces warty przemyśleń. Piły taśmowe są proste w obsłudze i niezwykle funkcjonalne. Dlatego to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń przez profesjonalistów oraz amatorów. Jaką przecinarkę wybrać, by spełniała nasze oczekiwania?

Aby piła taśmowa była idealnie dobrana do profilu przedsiębiorstwa, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Podstawową kryterium doboru maszyny zdaje się być jej przeznaczenie. W zależności od potrzeb, każdy użytkownik powinien dokonać wyboru pod własne potrzeby. Przykładowo – jeśli wykorzystasz maszynę do przecinania małych elementów to nie jest wymagana duża wysokość cięcia jak i szerokość. Natomiast gdy urządzenie ma być wykorzystywane do cięcia elementów o większych gabarytach itp., to wówczas pomyśl o odpowiedniej wysokości cięcia oraz odpowiedniej szerokości taśmy tnącej. Piłę taśmową efektywnie wykorzystasz do cięcia m.in. stali, stali nierdzewnych, aluminium czy tworzyw sztucznych lub materiałów specjalnego przeznaczenia.

Piła taśmowa – parametry

Jak już wspomniano podstawowymi parametrami przecinarki taśmowej są: wysokość oraz szerokość cięcia.
Wybierając piłę, zwróć uwagę na pewne detale, jak: to czy przecinarka posiada skrętne ramię. Czy maszyna posiada wskaźnik napięcia taśmy? Jak prowadzona jest taśma tnąca. Czy koła zamachowe wykonane są z żeliwa? Bo duże i ciężkie koła żeliwne gwarantują stabilny i spokojny bieg taśmy tnącej, co ma wpływ na jakość cięcia. Przy dużych gabarytach kół należy zwrócić uwagę na odpowiednią moc silnika. W większości urządzeń, szczególnie narażonych na codzienną eksploatację inwestycja w większą moc jest zdecydowanie korzystniejsza. Większa moc pozwala na obrabianie materiałów o twardej strukturze. Ponadto silnik o większej mocy jest bardziej wytrzymały i charakteryzuje się dłuższą żywotnością.

Warto również zwrócić uwagę na warunki gwarancji oraz serwisowania. Na rynku dostępnych jest wiele podobnych modeli przecinarek, ale nie każdy z producentów/dystrybutorów zapewnia dostęp do części zamiennych w dłuższym okresie czasu po zakończeniu okresu gwarancji. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem maszyn OPTIMUM i METALLKRAFT z bardzo dobrą obsługą pogwarancyjną.