Zwiększona wydajność dla wszystkich parametrów

Wiertła MPS1 opracowywano z myślą o zgodności z przyszłymi normami technologicznymi. Innowacyjna geometria krawędzi tnącej i przeprojektowany sposób wykonania z czterema łysinkami i żłobieniem poprawia koncentryczność otworu i wykończenie powierzchni. Nowo zaprojektowana prostsza krawędź tnąca oraz powłoka MIRACLE SIGMA pozwalają na gładsze wnikanie przy wyższych posuwach i prędkościach, co zwiększa całkowitą produktywność. Technologia TRI-COOLANT Mitsubishi Materials zapewnia zoptymalizowane smarowanie części skrawającej wiertła, gwarantując niezawodność i zwiększoną wydajność w wymagających warunkach obróbki. Dodatkowo wiertło MPS1 pozwala na wiercenie MQL, co jest dobrym sposobem na zmniejszenie kosztów. Wiertła MPS1 mogą mieć różne zastosowania i być używane do różnych materiałów — są doskonałe do pracy ze stalą zwykłą, żeliwem i stalą nierdzewną.

Wiertła serii MPS1 - nowość w technologii wysokowydajnego wiercenia

Wiertła MPS1 zostały zaprojektowane z myślą o podwójnych korzyściach — uzyskaniu najwyższych parametrów skrawania oraz bardzo długiej żywotności narzędzia. Zostało to osiągnięte przez połączenie najlepszych i sprawdzonych właściwości oraz najnowszych technologii.

Krawędź skrawająca

Wiertła MPS1 to także nowo zaprojektowana krawędź skrawająca, która zapewnia płynniejsze cięcie oraz lepszą penetrację przy najwyższych posuwach oraz szybkościach obrotowych. Krawędź działa także skutecznie w połączeniu z nową powłoką MIRACLE SIGMA, która zapewnia doskonałą trwałość.

Sprawdzone cechy

Przerobiony rowek wiórowy z podwójną łysinką to część sprawdzonej technologii, która zapewnia najwyższą dokładność, skuteczne odprowadzanie wióra oraz gładką powierzchnię wykończenia.

Innowacyjne otwory na chłodziwo Mitsubishi Tri-Coolant zostały zoptymalizowane dla MQL i wykazują znacznie lepszy przepływ chłodziwa w miejscu, gdzie jest to najważniejsze. Szeroko zakrojone badania dynamiki przepływu ujawniły nie tylko korzyści z dodatkowej objętości, ale również większej skuteczności przepływu chłodziwa. Stwierdzono, że przez optymalizację kształtu ilość doprowadzanego chłodziwa podwoiła się, a prędkość przepływu jest większa w porównaniu do konwencjonalnych okrągłych otworów. Jest to połączenie większego przepływu i lepszego dostarczenia chłodziwa do miejsca cięcia, co jest ważne dla skutecznego usuwania wiórów. Skuteczne usuwanie wiórów umożliwia wysokowydajną prace ciągłą w szerokim zakresie zastosowań i materiałów roboczych.

Powłoka Miracle Sigma

Nowa powłoka PVD Miracle Sigma na bazie zgromadzonego Ai-Ti-Cr-N zapewnia ochronę potrzebną do wydłużenia żywotności, szczególnie przy wyższych prędkościach i posuwach, które są obecnie wymagane w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych. Dodatkowo polerowana powierzchnia powlekania Zero-μ gwarantuje kilka ważnych cech, takich jak doskonała odporność na tworzenie się narostu i bardzo niski współczynnik tarcia dla ostrego, ale niezawodnego cięcia. Gładka powierzchnia ułatwia również efektywne odprowadzanie wiórów, co jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę dodatkowy materiał generowany przez wyższe posuwy i prędkości. Typowe prędkości skrawania podczas wiercenia stali węglowej to około 160 m/min, możliwe do zwiększenia do 220 m/min, natomiast posuw z 0,25 mm/obr. do 0,35 mm/obr, co daje znaczny wzrost posuwu liniowego z 1600 mm/min do 3080 mm/min. Podłoże z węglika spiekanego zapewnia wymaganą wytrzymałość oraz twardość konieczną dla uzupełnienia wydajności nowej powłoki.

Wiertła MPS1 dostępne są w wymiarach od Ø 3,0 – Ø 20 oraz długościach roboczych l/d x 3 - l/d x 40.